Realizowane Projekty

Realizujemy od 2019 roku, w środy o godzinie 17:00

Akademia Entuzjastek

Uruchomiona w listopadzie 2022 roku

Fundacja INCEPTUM realizuje projekt we współpracy z Klubem MELA. Miejsce realizacji: Wałbrzyski Ośrodek Kultury – doskonałe miejsce na realizację pasji i zainteresowań. Forma: Zum Gimnastyka w środy o godzinie 17:00, Czwartkowe Spotkania przy kawie zawsze o godzinie 12:00

MOTTO: Twórcze myślenie pozwala rozwiązywać wiele problemów i pomaga wyjść poza schematy. Jeśli kochasz życie i pragniesz posmakować nowości bądź aktywna i kreatywna. Masz pomysł na ciekawe warsztaty? A może chcesz podzielić się z nami swoją wiedzą lub pasją?

Dołącz do naszego zespołu ! W środy dbamy o nasze ciała, w czwartki dokarmiamy nasze umysły.

Rok 2024

II-V.2024 Działania po mobilnościach

Po powrocie z mobilności do końca maja realizowałyśmy projektowe działania następcze, głównie zajęcia nauki języków i wydarzenia integracyjne. Działania odbyły się według scenariuszy wypracowanych podczas mobilności. Rozpoczęły je spacery historyczne po Wałbrzychu i okolicy. Na nich uczyłyśmy słuchaczy historii i tradycji naszego regionu. Potem lekcje nauki języka angielskiego, a na koniec projektu wraz z wałbrzyskimi placówkami kultury i ukraińskim NGO zorganizowałyśmy międzynarodowy Piknik Literacki, podsumowujący Tydzień bibliotek i nasz projekt. Na pikniku strona polska i ukraińska realizowały program artystyczny i wspólnie biesiadowały. Oczywiście na każdym w/w wydarzeniu promowałyśmy program Erasmus+, jego akcje, w tym sekcję Edukacja dorosłych.