O Fundacji

Fundacja INCEPTUM działa od 2012 roku. Zajmuje się wyrównywaniem szans edukacyjnych dla wszystkich grup wiekowych, walką z wykluczeniem społecznym oraz wspieraniem dorosłych osób zagrożonych marginalizacją. Grupą docelową naszych działań w zakresie edukacji poza-formalnej są młodzież i dorośli, którzy chcą rozwijać kluczowe i ważne na rynku pracy kompetencje. Tym pierwszym pozwoli to z sukcesem wejść na rynek pracy, a tym drugim wejść lub szukać lepszych szans w miejscu pracy. Fundacja współpracuje z szeroką kadrą specjalistów (nauczyciele, doradcy, pracownicy socjalni, przedstawiciele biznesu). Zrealizowaliśmy 8 projektów współfinansowanych przez ESF, wszystkie w obszarze edukacji. Działamy w malowniczej okolicy, pełnej uzdrowisk i atrakcji turystycznych, w południowo-zachodniej Polsce.